Jak popsat vlastní charakter pomocí fiktivní postavy? Jednoduše.

11. září 2013 v 0:48 | Danneel |  Články

Dneska jsem Vám chtěla napsat něco o sobě,o tom jaká jsem,ale nevěděla jsem,jak na to.
Ono je těžké popsat se,když se moc neznáte.Takže jsem se rozhodla,že Vám popíšu sebe a zároveň jednu fiktivní postavu ze seriálu,který je dost známý,takže by jste to možná mohli i uhodnout.A když to trefíte,máte u mě malé bezvýznamné plus :))

Seriál,ze kterého je tahle postava,jsem začala sledovat v podstatě nedávno,ale milovala jsem ho od první chvíle.Ve středu jsou dvě hlavní postavy.Všichni byli (nebo se spíš dá říct,že jsou) zbláznění do jedné z nich.Nechápala jsem to.Tahle všemi oblíbená postava mi trochu svým chováním lezla na nervy.Měla postoje velkého machra,pláč byl slabost a vůbec,připadala mi jako obyčejný machýrek,který se jen vytahuje a má velké řeči.Říkala jsem si-proč nemají všichni raději tu druhou postavu?Je tak hodná,chápající a věci řeší diplomaticky,navíc se nebojí ukázat,jak se vlastně cítí.No řekněte-v téhle chvíli se mnou určitě souhlasíte,taky by jste se přiklonili k postavě číslo dvě.
Postavy nepostavy,samozřejmě jsem se dívala dál,protože seriál jsem si zamilovala.A postava číslo jedna se začala odkrývat a ukazovat z úplně jiné stránky. Postupně shazovala svou masku borce a machra,pod kterou se ukrývala velice citlivá osoba,která má prostě jen problém veřejně projevit,jak na tom je.A když už to projeví,stojí to za to,jelikož je vždycky tak silná.
Díly ubíhaly a já pochopila.Chovám se úplně stejně,jako postava číslo jedna.Všechno to,co mi na téhle postavě vadilo,dělám taky.Neprojevuju navenek jak mi je a tak si všichni myslí,že mám všechno na háku a je mi to jedno-což není jen můj dojem,už jsem to několikrát i slyšela.Trochu mě to poděsilo,když mi to došlo-na druhou stranu,takhle vidím,co dělám špatně,jen nevím,zda se můžu změnit.
Moje mamka je naproti tomu přesně jako postava číslo dvě.Vždycky jsem si s ní rozuměla.Dala mi všechno a mě občas mrzí,co jí občas řeknu a jak se chovám.Věřte mi,ona je mnohem lepší člověk,než kdy budu já.Ale jako je to v seriálu,postava číslo jedna by udělala naprosto cokoliv,aby ochránila postavu číslo dvě.A tak je to i se mnou.Vždycky jsem nad tím přemýšlela a rozhodně bych radši umřela já než mamka,kdyby na to přišlo.Letět proti ní kulka,tak jí stoupnu do dráhy bez váhání,právě proto,že ona se pro mě obětovala už tolikrát a je lepší než kdy budu já.

Nemůžu se ztotožnit s postavou číslo jedna úplně ve všem,ale v té většině,co jsem tu popsala,ano.
Proč má většina radši postavu číslo jedna? Nevím.Možná proto,že je tak komplikovaná,zatímco postava číslo dvě má charakter jasně daný a tak nějak víte,co od ní čekat.A lhala bych,že teď mám radši postavu číslo dvě.Možná je to proto,že jsme si v tomhle tak podobní a já se chci hájit,možná tím,že scénáristé ukázali její pravou podobu...Nevím,ale je to tak.
Pořád nevíte,který seriál mám na mysli? Dám Vám pár nápověd.
1) Anglický název seriálu začíná na písmeno "S"
2) Postavě číslo jedna většinou steče po tváři jen jedna jediná slza a je to i věc,kterou s ní mám společnou.
3) Na podzim by měla jedna naše televize začít vysílat 6.řadu tohoto seriálu.
4) Za zhruba 30 dní bude oficiální premiéra 9.řady.
5)S herečkou,jejíž jméno a masku jsem si tu pro sebe dala,to nemá nic společného. ;)

Víc Vám toho neprozradím.Buď ten seriál znáte,milujete a pochopíte,koho jsem tu spolu se mnou popsala a nebo ho neznáte,ale i tak trochu pochopíte,jaká jsem.
Není to vydávání se za postavu.Je to fakt.Proč bych lhala,když je ten blog anonymní? Je anonymní z toho důvodu,abych jsem mohla psát co chci,hlavně pravdu a co a jak vnímám.Můžete mi věřit a nemusíte.To je na Vás.
Já jsem svoje řekla.a vězte,že jsem to myslela naprosto vážně a otevřeně.Právě proto,že se někdy chovám,tak jak se chovám a lidé nemají šanci poznat mě i z té druhé stránky,občas potřebuji svůj "Darkness Diary",kde se otevřu,protože to normálně nedělám a předstírám,že je vše v neprostém pořádku.
Byla bych opravdu ráda,kdyby někdo z Vás napsal do komentáře správné jméno té postavy.Znamenalo by to,že někdo alespoň trochu pochopil.

Danneel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana jana | 11. září 2013 v 18:33 | Reagovat

Bohužel nevím o jaký seriál jde, ale rozhodně by mě to zajímalo. Vypadá to jako něco co by se mi mohlo líbit. :-)

2 Danneel Danneel | 11. září 2013 v 20:31 | Reagovat

[1]: Ahoj Jani-ráda Ti pomůžu,musím Tě ale nejdřív upozornit,že jde o mysteriozní seriál,který čerpal hlavně ze začátku z různých legend a příběhů,které mnozí potvrdili-zkrátka taková duchařina :-) Já třeba v tyhle věci věřím a o to víc mě to baví,ale nevím,jestli máš zájem se na to začít dívat i po tomhle. Pokud ano,možná budeš další osoba,kterou jsem k tomuhle skvělému seriálu přivedla a možná si na mě vzpomeneš,až mnou popisovanou postavu uvidíš :-)

3 jana jana | 12. září 2013 v 22:19 | Reagovat

Na tyto věci taky věřím, ale je pravda, že kvůli tomu dost takovejch natočenejch věcí nesleduju. Ale což, ráda se kouknu aspoń na 1.díl. Jinak jsem ráda, že sem na tento blog narazila. Píšeš mi z duše, akorát já to nějak neumím sesumírovat do vět(ani psanejch, natož mluvenejch).

4 Danneel Danneel | 12. září 2013 v 22:24 | Reagovat

[3]: Díky za pochvalu blogu! :-) Troufám si ale říct,že z pilotního dílu toho moc nepochopíš,postavy se vyvíjejí postupně a rozhodně se vyvíjí i děj,4.série už není to samé jako série 1.
Ten seriál se jmenuje "Supernatural" a postavu,kterou jsem popisovala,poznáš asi rychle :-) Byla bych ráda,kdyby ses sem potom vrátila a třeba mi tady pod tenhle článek napsala,jak se Ti to zalíbilo nebo nezalíbilo :-)

5 Anonym Anonym | 2. června 2016 v 17:30 | Reagovat

Je to Dean?

C()()L seriál vysílá jako Lovci duchů...

Ten seriál mám rád, jen škoda že na primě už nedávají další řady.

Zajímalo by mě, jak se to vyvine... :-D

6 Danneel Danneel | 12. srpna 2016 v 21:08 | Reagovat

[5]: Ano,výborně,Dean! :-) Na uložto se dají stáhnout všechny řady,ale s dabingem jen do šesté,což ani nevadí,mám ráda oboje. Omlouvám se,že odepisuju tak pozdě a doufám,že se pořád díváš. Je to opravdu ten nejlepší seriál,jaký jsem kdy viděla. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama