Ten moment,když Vám začne záležet na maličkostech.

12. září 2013 v 0:58 | Danneel |  Články


Možná už jste to zažili.Byli jste rozčílení na všechny a na všechno a potřebovali být sami.A v té chvíli samoty,jste si začali uvědomovat věci,kterých by jste si za normálních okolností nevšimli.
Tak to bylo i u mě. Občas to prostě je tak,že máte špatný den a zrovna na Vás okolí útočí a všechno se na Vás sype.
Každý měl někdy takový den.
Chtěla jsem od toho nějak utéct a cigareta,přestože normálně nekouřím a kuřák by řekl,že to moje kouření stejně není žádné kouření,byl fajn "vyprošťovák",ale ne úplně ten nejlepší nápad.
Bývám většinou dlouho vzhůru,nevím proč,ale po včerech mám jakoby jasnější hlavu a pomalejší myšlenky.
Bylo asi kolem jedné hodiny ráno a já vyšla ven.Dobrá záminka pro rodiče bylo venčení pejska,kdyby náhodou,protože už stejně spali.Ve městě by to asi nemělo takový efekt,ale vzhledem k tomu,že bydlím v opravdu malé vesničce,kde je to samý rodinný domek,v jednu ráno je celkem klid.Vlastně-hodně klid.
Náš dům stojí u silnice a můžete se rozhlédnout dopředu a zpátky.Prostá rovná silnice s malým parkem po levé straně a lampami.Když jsem vyšla,cvaknutí zámku bylo slyšet snad 100x víc nahlas než normálně.
Stoupla jsem si doprostřed silnice.Co kdyby jelo auto?Znáte ten pocit,takového toho malého vnitřního riskování.Mohla jsem stát přímo v prostředku silnice,mezi těmi tmavými,tichými domy a temným parčíkem,odkud bylo slyšet jemné šumění listů.Možná by to bylo víc dokonalé bez těch ustavičně svítících oranžových lamp,ale i tak to byla nádhera.Uvědomila jsem si,že takhle uprostřed silnice stojím normálně jen jeden jediný den v roce a nestojím tam sama a je to den,kdy rozhodně není ticho.Je to Silvestr.Všichni vyjdou do ulic a dívají se na nádherný ohňostroj,který je lepší jak v Praze.A to beze srandy :)
Jako by se s tou vzpomínkou vynořili všichni ti lidi.Normálně se jeden o druhého moc nezajímají,ale tu noc se zdraví,přiťukávají si skleničkami a smějí se. Stojí uprostřed silnice v tom všem hluku,jako ve válce,všichni se dobře baví a přejí si vše nejlepší do nového roku. Vidím sebe,jak stojím uprostřed toho všeho,se skleničkou šampáňa a zírám na oblohu,ze které na mě prší ohňostroj a odráží se mi v očích.Pak to všechno zmizí a jsem tam zase sama.V tichu.
V ten den jsem byla tak naštvaná,že jsem si říkala,že by snad bylo nejlepší odjet někam do cizí země,naučit se řeč,sehnat si úžasnou práci a začít úplně nový život,prostě spálit mosty.Říct sbohem.Na té silnici mi došlo,že přesně tohle udělat nemůžu.Tady bydlím.Všechno by mi chybělo.Ty stromy a keříky v parku,ty ohňostroje,tahle silnice,prostředí...Prostě všechno.Najednou jsem nechápala,jak jsem tohle všechno mohla chtít opustit.V mé vzpomínce se nad parkem rozsvítilo.Viděla jsem krásný letní den,jak spolu s mamkou v parku venčíme pejska,pochutnáváme si na nanuku a smějeme se.A zase se tam setmělo.
Ne-tohle opravdu nemůžu opustit.
Pořád si myslím,že tahle země díky pár vlivným stojí za houby a život je tu více než těžký-hlavně když je průměrná mzda 25 000 a čistá tak 8000 ;)
Ale ta příroda,ty místa a to kde jsem vyrostla,za to nemůžou.Tahle země nemůže za to,co s ní ostatní vyvádějí.Nevím,kam můj život povede,ale vždycky,když uvidím tu silnici a ten park,vybaví se mi vzpomínky na krásné chvíle.A to je něco,co nikdy nechci ztratit.To je něco,co by neměl ztratit nikdo.A pokud jsou Vaše vzpomínky,rodiče a okolí opravdu tak hrozné a věřte mi,vím,že to tak někdo z Vás má,pak je možná lepší ty mosty spálit,aby jste si něco takového mohli vybudovat.A čím dřív to tak bude,tím rychleji poznáte jaké to je a co jsem tím myslela.
Možná si říkáte-sakra kolik jí je,že píše tyhle věci,že je tak vnímá? Je mi 21 přátelé.Ve skutečnosti tímhle stylem,jakým píšu ani nemluvím,ale hádám,že to je jedna z mých dvou osobností.Předchozí článek byl o mém charakteru a o charakteru fiktivní postavy-věřte mi i ta postava se navenek chová úplně jinak,než jak se jí to honí hlavou "uvnitř".

Danneel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama