Nechci se podřizovat...Je to špatně?

16. května 2014 v 0:42 | Danneel |  Články
Asi je to celé naivní a bláhové,co si myslím nebo co bych chtěla...Ale mám svůj názor a tady ho říct můžu.Takže počeštěle "o co gou,že?"

Mám problém s dnešním světem,řádem,povinostmi...
Je to prostě všechno zařízené blbě.Někteří dřou bídu s nouzí a druzí mají tisíce vyležené jen tak.Ti co mají málo peněz mají po většinou málo úplně všeho-času na koníčky,na rodinu,štěstí,odpočinku spánku...
Všechno spolu zkrátka souvisí.
Já jsem teď na pracáku.Je mi zle,že nemůžu pomoct rodičům,ale zároveň mi doma prostě nic nechybí,mám čas na koníčky,které mě i tak zaměstnávají až dost.Ale nějaká práce je potřeba,jelikož už jako rodina fakt meleme z posledního,ale kdo dneska ne,že...
Podmínky na slušné živobytí a výdělek jsou ale více než mizerné.Nemáš auto-jseš v prdeli.Doslova.Pokud jste z místa,odkud musíte dojíždět pěknou dálku a ještě autobusem,občas se stává,že se vám zkrátka nějaké brigády vůbec nevyplatí.Či na to jízdné padne půl platu.Když bydlíte s rodiči,je to alespon nějaká koruna do rozpočtu,ale kdyby jste měli bydlet sami,jste v prdeli na druhou.Toť jedna věc. Za druhé-a to úzce souvisí s první věcí-ten plat je většinou tak mizerný a na hony vzdálený průměrnému,že je to do nebe volající a stresující zároveň.
Za třetí-kdyby za ten mizerný plat musel člověk být v práci dejme tomu 4 hodiny.Ale to ne.Za takových pár šušňů se tam člověk dře od nevidím do nevidím a zbylý čas ještě navíc stráví cestou domů.Pak padne,nic si neužije a další den znova a znova a znova.Pak se jednou v osmdesáti bude belhat o berlích a uvědomí si,že život promrhal prací,která ho ani nebaví za mizerný peníz a teď už může tak akorát umřít.

Já to takhle nechci.Asi je to naivní,doufat v něco jiného,ale říct si to můžu.
Nechci prostě strávit život nějakou posranou prací,zabít tím celé hodiny,dny,měsíce,roky,život a pak jen chcípnout! Nejsem do hajzlu stroj ani ani robot,jsem člověk,co chce žít normální život,vyspat se jak dlouho chce,mít peníze na co chce,vidět den a letní slunce ne jen tmu ráno a tmu večer,nechci si zničit zdraví něčím,co mě nebaví a něčím za co ani nedostanu pořádně zaplaceno,nechci svůj život trávit s kyselými lidmi,které ani neznám,jen proto,že musím,chci si život organizovat po svém,vidět se s lidmi s kterými se chci vidět,dělat,co dělat chci,bez překážek,bez podmínek,bez ultimát a debilních dotazníků!Nechci se doprošovat o něco o co vůbec nestojím! Tenhle svět je totálně v hajzlu,pokud se ptáte mě,nebo přinejmenším Česká Republika.Ale já s tím nic nezmůžu.Můžu jen nadávat a stěžovat si,ale to mi stejně nepomůže.Nic se nezmění.A jak pak mám žít,navíc s takovou osobností,jakou jsem já?!
Beznadějné.Absolutně.Všechno.

Danneel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tu?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama