Listopad 2014

Am I too old school?!!

29. listopadu 2014 v 1:45 | Danneel |  Články
Já fakt nevím.Buď je to mnou a nebo se všichni kolem chovají jako pomatenci. Stejně jako jsem psala o lidech kteří mě obtěžují tak teď chci napsat taky něco o nezodpovědných lidech. Další člověk z mého kruhu přátel se totiž chová prostě divně v tom smyslu,že mi něco slíbí,pak to nesplní a v závěru se mi hluboce omlouvá,jelikoż si řešil nějaký svoje vnitřní problémy. Ale haló,takhle to ve světě nefunguje,każdý má problémy a každý si je řeší za pochodu,protože prostě musí! Člověk prostě nemůže někomu něco slíbit a aniž by se nějak omluvil nebo to nevysvětlil se prostě odstřihnout od světa! Já nepotřebuju hluboký omluvy ani následné vysvětlování,chci jednoduše dodržení slibů nebo nějaký důvod proč to a to spnit nejde. Nebo ještě líp,když si to dotyčný neumí srovnat,tak ať teda radši neslibuje nic. Trocha zodpovědnosti je opravdu tak strašná práce a nebo jsem jenom já tak staromódní?!

Another day in hell

26. listopadu 2014 v 1:21 | Danneel |  Články
Vzhledem k tomu,že mám jen brigádu,tak se pořád musím chodit hlásit na pracák. A už pekelně dlouho. Navíc,vzhedem k tomu,že mám jistý zdravotní obtíže,nemůžu dělat jen tak nějakou práci. A tady je jádro probému-najít totiż něco pro mě,je skoro nadlidský úko,ale náš stát tohle prostě neřeší. Plus,když to u nás funguje tím stylem jako "podals sis žádost o zprostředkování zaměstnání,tak si musíš práci hledat",tak je to přímo konečná. A to si nevymýšlím,tohohle výroku od pracovnice úřadu ráce jsem byla sama svědkem.
No nic.
Vzhledem k tomu,že jsem tam už dlouho,spadla jsem do nějaký podělaný kategorie idiotů,který musí docházet na stupidní přednášky,který se týkají finanční gramotnosti. No ty vole,já která mám pomalu výčitky,že si dám v automatu horkou čokoládu to fakt strašně potřebuju!!!
Nicméně večer předtím mi promlouval do duše táta asi až do jedný do rána,o tom,abych šla dělat školu,která se týče toho,co mě baví a jak tu věčně on ani mamka nebudou a abych s tou nemocí mohla dělat alespoň něco.
Myslí to dobře,ale já na tu školu prostě nemám dostatečný mozkový buňky...Vím,že jsem slušně v prdeli. Ale tohle...Tvářila jsem se na něj v oranžovým světle lampy naproato normálně,jak to mám ve zvyku,ale to co mi říkal mě uvnitř strašně deptalo. Už tak mám depky,že jim nemůžu vynahradit všechno,co bych chtěla a to,co jsem ten večer slyšela,mi to zrovna neulehčilo.
Když jsem šla spát,nemohla jsem na to přestat myslet... Myšlenky mi lítaly hlavou,jako démoni v pekle při slavnosti mučení duše. Nedalo se to. Bylo mi,jako bych se kroutila ve svý vlastní kůži a nemohla ven. A nakonec mi po tváři tekla slza...
Druhý den,když jsem jela na ten pracák,to nebylo o nic lepší. Pořád jsem na to myslela a ke svojí vlastní nelibosti jsem vykouřila tři cigarety.
Nevím,co bude zítra,natož za pár let. A mám fakt podělanej strach,že ztratím i to málo,co mám teď...Tohle vnitřní rozpoložení a nejistota mě zabíjí zevnitř. A já se pořád tak urputně snažím,smát se tý smrtce do ksichtu...Jak dlouho to ale půjde,než mě skosí...?

Danneel

Volné ráno v životě hipster holky

24. listopadu 2014 v 13:14 | Danneel |  Články
Ano správně.Je pondělí a já mám volno,jelikož jsem celou neděli protrpěla v práci.
Ráno mě vzbudil táta s tím,že zatopil v kamnech (to čumím!) a abych vstala a přikládala. V polospánku jsem mu na to odpověděla jenom neurčité "hmm". Začal si stěžovat na nějakého nespolehlivého chlapa,zatímco já na něj mžourala škvírkou jednoho otevřenýho oka. Nakonec šel pryč,dělat zase něco na baráku.
Nechtělo se mi z postele,byla jsem z Neděle ještě utahaná a navíc mohlo být v mém pokoji opět nějakých "příjemných" 16 stupňů. S veškerým svým přesvědčením jsem vylezla a hodila do kamen poleno,načež jsem opět hodila šipku do postele. Pouze jsem nechtěla,aby to chcíplo,když už bylo zatopeno.
Zhruba za hodinu jsem se vzbudila. Sice nedostatečně vyspaná,ale podle zvuku mi bylo jasný,že maj kamna zase hlad.
Opět jsem se vykopala z postele,přiložila jsem a zůstala jsem tam sedět,přestože jsem na sobě měla triko s dlouhým rukávem,dlouhej svetr,za kterej by se nemusela stydět ani moje babička a černý,úzký tepláky.Jo spala jsem oblečená,jako vždy. Zkuste si spát v takový zimě v pyžamu a ráno se vzbudíte ojinovatkovaný.
Sedím tam a koukám,jak se tam naštosovaly i zvířata. Jedna kočka v pelíšku,druhá kočka v pelíšku a přímo před kamnama byl na zemi pes. Říkám si "paráda,máme tu se zvířatama čundr v bytě."
Chvíli jsem tam ještě seděla a rozjímala,načež jsem si začala hrát se svým dlouhým stříbrným řetízkem,na jehož konci se houpala stříbrná destička s vyrytými trojúhelníky,sestavenými do jakéhosi ornamentu. Nojo,trojúhelníky...Mám 100% hipster řetízek a ani o tom nevím. Ani pořádně nevím,co vlastně ty trojúhelníky znamenají,vysvětlení strejdy Googla se dost liší,ale mě je to tak nějak jedno,prostě se mi to líbí.
Zvedla jsem se a šla jsem do kuchyně,abych si připravila snídani šampionů-kafe. Když jsem čekala na uvaření vody,vykoukla jsem za zavřeným oknem ven. Šeď,zima a mlha. Nic moc.
Donesla jsem si kafe zpátky ke kamnům a zapnula si tablet,abych taky viděla,co se děje ve světě. Počítač má nemocenskou,ale mě to nevadí,tablet je fajn.
Ve světě,jak v tom obecném tak ani v tom mém se nic neděje. I sociální sítě působí zmrzlým dojmem...Možná se málo socializuju,cha.
Otevřela jsem teda blog a řekla si,že napíšu úplně nepodstatnej článeček o ránu jedný hipster holky,jakožto mě. Úkol splněn.

Danneel

Vyjasnění a úvaha

22. listopadu 2014 v 22:24 | Danneel |  Články
Zaprvé k mému článku o vesnických a městských holkách-za svoje názory se omlouvat nehodlám. Vím,že je většina lidí z města,taky jsem to psala speciálně na adresu pozérek. A aby se holky necítili jako jediný objekt mého útočení,tak mě iritujou i šampóni. Chlap může být hezky oblečenej a navoněnej,ale musí to být chlap a ne holka,která má jakýmsi nedopatřením klučičí tělo.

A teď k té úvaze.

Pár lidí o mě smýšlí jako o ledové královně. Asi proto,že nedávám najevo emoce. Nedávno mi kámoška řekla,že mě vlastně nikdy neviděla brečet. Říkám : "A je to špatně?" A ona: "Jo!"
S úšklebkem a sarkastickým podtónem jsem jí sdělila,že moje slzný kanálky už dávno vyschly a otočila jsem list. Ona si mě změřila trochu nechápavým výrazem,sjela pohledem moje úzký džíny,flanelku,která mi koukala z pod černé bundy jako mini sukně až po černý šátek,vlající na mém krku,načež skončila na mém ironickém úšklebku v obličeji.
No a? Jsem ledová královna proto,že nebrečím u filmů a každýmu na potkání nesděluju svojí náladu?!
Možná,že kdyby lidi víc věnovali pozornost písničkám,který tu a tam pošlu na FB zeď,byli by o něco chytřejší. Hádám ale,že příbuzným by se stejně nerozsvítilo,hlavně teda mým drahým strýčkům,který stejně vidím jednou za uherskej rok a jejich názor mi může být putna. Když nemám co říct na trapné fóry a namachrovaný gesta,tak mlčím a proto jsem divná. Ale holka,která je strejdovo vnučka ( sorry,rodinnej strom mi dělá problém),která je očividná zlatokopka a otevře držku jen aby se zeptala kolik je klukovi,o kterým slyšela ani ne před minutou a zajímá se jen proto,že má víc peněz,tak ta je samozřejmě naprosto normální.
Z některých členů rodiny je mi na blití,dobrá zpráva ale je,že rodina krví rozhodně nekončí,takže za tyhle individua jsem lehce našla náhradu.
Lidi,nesuďte někoho jen podle vzhledu nebo proto,že mlčí,dost možná je chytřejší než vy.

Danneel

Městský versus vesnický holky

22. listopadu 2014 v 14:24 | Danneel |  Články
Já jsem z vesnice a jsem za to ráda. Díky tomu se ze mě zaplať pánbůh nestala bárbína. Ale co mě štve,jsou holky,který jsou z města,v kolektivu jsou víc než oblíbený,bez města a kupování moderních hadrů by nedaly ani ránu,ale choděj do lesa či na vesnici fotit strašně vesnický a dobový fotky a pak je dávaj na net,aby všichni viděli jak milujou přírodu a vesnickej život. Na rovinu-už tyhle nanynky vidím,jak tahaj dřevo na zimu,ruce plný třísek,jak vozí stavební kolečko s pískem a jak sekerou štípou větve. K tomu všemu mají levnější jídlo,jelkož na víc neni a večer,když předtím ještě hodiny topí v kotli nebo v kamnech,si stejně lehnou v pokoji,kde je teplota nějakých 16 stupňů a ráno se vzbudí do 13-ti stupňů. Pak na sebe natáhnout to ledový oblečení a s menšími obměnami to podstoupit celé znovu.
V létě je to celkem pohoda,proto mluvím o zimě. A tyhle městský pozérky mě neskutečně štvou.

Danneel

Are you fucking kidding me?!!

20. listopadu 2014 v 22:42 | Danneel |  Články
Tak přesně tohle jsem si říkala včera večer. Já opravdu nejsem jedna z těch, kdo nadává na svoje rodiče, ale to co předvedl zas včera "tatínek" to bylo fakt přes čáru. Udělá bordel, kterým zatarasí celou sedačku, pak mě vykopne, ať si sednu jinam i s jídlem, na stole pro noviny nikde k hnutí a když se ozvu, že se tam nevejdu, začne na mě ječet, na co si to hraju a ať si to z toho stolu uklidim. No královsky mě vytočil, to asi ani nemusím vysvětlovat.Tak jsem teda vypadla rovnou z obýváku do pokoje.
Nojoooo, on má přece chudáček starosti, já přece žádný mít nemůžu, že jo?! On je jedinej největší chudinka tady a proto může na všechny bezdůvodně vyjíždět, že jo?! No to je fakt paráda. Když usnul, vypadla jsem ven s cigárem, abych ten nával vzteku nejak zvládla. Takhle rychle jsem cigáro ještě nevytáhla, ale účel to splnilo. S motáním hlavy a zklidněnýma nervama jsem se doplazila zpátky do spícího bytu a pustila si muziku. Pro změnu jsem zas měla výčitky, jak jsem to cigáro přímo vyždímala, což normálně nedělám, zvlášť, když kouřím jen příležitostně.
Já vim, že je to prkotina, ale už to byla ta příslovečná poslední kapka.

Danneel

Hipster diskuze-už zase? Yep.

15. listopadu 2014 v 19:55 | Danneel |  Články
No co-tady mě stejně nikdo nezná a nepozná,takže si to říct můžu. :D
Jak jsem tu nedávno psala o Hipsterech...Mě se to docela líbí. Vlastně dost. Člověk hned nemusí být pozér,když se mu něco líbí ne? Natož když v tom fakt žije odmala.
Občas se ráda navlíknu do něčeho pěknýho,pro ostatní normálního,ale je fakt,že většnu času vypadám jak "hipísák". Dlouhý zrzavý vlasy,zmuchlaný stylově všemi směry,protože jsem spala s neméně "nedbalým" drdolem na palici. Flanelová košile,pod kterou mám pár dalších vrstev,hlavně v zimě je jak praktická tak se mi prostě líbí. Úzký kalhoty či rifle jsou u mě normálka.Kabelky nepěstuju spíš baťoh,ale co mám nejradši je nějaká taška přes rameno. Je jedno jaká,hlavně praktická.Takže už mi k celkovýmu vzhledu chybí akorát ta typická kytka v háru. :D
Pokud se mě týče,fakt vidim spojitost mezi hippies a hipsterama. Hipster je možná podle popisu větší intelektuál,kterej neni sjetej,to je celý.
Nejsem ani intelektuál ani sjetá. Ale příbuzná,kterou zrovna v lásce kvůli jejímu chování nemám,mi už odmala pletla moc velký divný a pytlovitý svetry,kvůli kterým jsem byla ve škole za exota. Takže jo,byla jsem hipster ještě dřív,než bych to slovo vůbec znala,natož věděla,co znamená. Doma jsem vyrostla na klasickým rocku a v prostředí vintage nábytku-ornamentová sedačka s dřevěnými rukojeťmi,dýhované skříně,dřevěné vitríny s pamětními hrnečky,stříbrnými lžičkami a skleničkami...Dokonce si pamatuju,jak jsme si doma pouštěli gramofon. Takže jo-vyrostla jsem na tom a líbí se mi to. Jediný co se mi nelíbí,jsou hipsteři-pozéři. Hlavně u kluků je to trapný a teploušský,když schválně,aby se "odlišili" nosí ty děsný brejle s černýma obroučkama.Někomu to sluší,to jo. Ale když vidíte člověka,co má frňol nahoru a na něm tyhle brejle..Je to děsný. Takovýhle lidi by se měli kouknout na film "I´m not a Hipster". O hipsterech se tam vlastně vůbec nemluví,ale je to přesně svět,ve kterém ti hipsteři,žijí. Trochu zasněný,ve svým vlastním světě a se svými vlastními názory. Pokud by se jim líbila ta atmosféra a cítili by,že v tomhle se pohybujou,pak prosím. Ale aby ze sebe někdo dělal šaška a ukazoval peace na všechny strany,protože je to cool,tak to je hnus přátelé.
Tak si to rozmyslete sami. Já nikdy do žádný škatulky nepatřila a myslím,že do pojmu "Hipster" se vejde půl planety,ale jde asi spíš o to,jací jste od mala. Co je vám vlastní. Jací jste byli dřív,než to někdo pojmenoval.

Danneel

I hate annoying people

15. listopadu 2014 v 19:13 | Danneel |  Články
Už mě to začíná štvát. Lidi,kteří Vás otravují,pořád něco chtějí,pořád Vám zvoní u baráku,pořád Vám píšou na sociálních sítích...Už to nedávám.Nejhorší je,že takováhle otravná osoba je jedna z mých nejbližších kamarádek.

Mám ji ráda,jistě. Ale aby mi pořád zvonila u baráku a chtěla abych s ní šla támhle a pak zas domů,koukat se na filmy,nebo se cpe k nám....Neříkám,je s ní sranda všechno,ale když s ní strávím celej den a věnuju se jí,nečekám,že mi druhej den opět bude zvonit u baráku. Kdyby jí alespon stačilo říct,"dneska ne". Ale to nefunguje,protože začne přesvědčovat a přemlouvat. A jakmile jí to řeknete natvrdo,tak se naštve. Už mě to otravuje a nehodlám jí ani zvedat telefon,když vím,na co se bude chtít zeptat. "Můžeš dneska?" No jasně,že můžu,ale radši si vymyslím nějakou výmluvu,abych s ní jít "nemohla". To jsou přesně lidi bez koníčků,nebo lidi,který se neumí na delší dobu zabavit sami. Ale já mám SVOJE VLASTNÍ aktivity. To ji nezajímá. To není důležitý.Hlavně,že já její aktivity respektuju,co??!
Když jí navrhnu sama nějakej den,takt o bud nemůže a nebo jde druhý den přece do školy. Ale když jí já řeknu,že jdu druhý den do práce,tak to prostě nebere. "Vždyt si u toho odpočineš,ne? Budeš se jenom koukat na film..." Ufffff...Nedávám to,fakt už ne. Nechci o ní přijít,ale s tímhle mě tak sere,že si to ani neumí představit.

Danneel

Oh look,she´s a hipster!

9. listopadu 2014 v 15:47 | Danneel |  Články
Pro dnešek si dáme trochu úvahy,namísto mého věčného nevděčného plkání.
Hipster.
Slovo,které jsem vídala v poslední době hodně často,aniž bych věděla,co to je.A protože zvědavost je mi víc než vlastní,začala jsem pátrat,kdo nebo co,to vlastně ten hipster je.
Z mého pročítání různých článků jsem zjistila,že je to v podstatě další subkultura,jako jsou goth,emo,scene a nevim co ještě...Ale tahle je zvláštní v tom,že dříve se o ní v podstatě nevědělo a pro členy je titul hipster spíš urážka,než pochvala. Vnímala bych to jako,když pilnému žáčkovi ve škole řeknete,že je šprt-nebude rád,že to slyší,ale v duchu se bude radovat,že všichni ví,jak je chytrý a ze závisti ho takhle titulují. S hipstery bych řekla,že je to taky tak-neradi to slovo slyší,ale jsou rádi,že je vidět,jak se dostatečně vyčleňují z davu.
S hipstery je to totiž v základu tak,že vyčlenění z davu je jejich podstata.Nosí věci z dob dávno minulých,jako zvláštně vypadající svetry nadměrné velikosti,volná trička s trefnými citacemi,flanelové košile a uzké džíny.Poslouchají hudbu,která není moc známá,jelikož nesnáší všechno,co se týče mainstreamu a komerce. Dopravují se na kole,většnou jsou vegetariáni a mají rádi životní prostředí.Trochu to na mě působí,jako obdoba hippies.I slova hippie a hipster jsou si dost podobná...
Prý k nim patří i brýle s velkými černými obroučkami-tak smysl to dává,hodně se to nosilo dřív...Ale dnešní hipsteři to spíš dělají schválně.Jako,že je to módní.On je totiž průser když se z něčeho nemoderního a undergroundovýho náhodně stane něco,co je moderní,ale zároveň nemoderní.Dává to smysl? :))

Skalní hipsteři úpí,vysedávajíc v zapadlé kavárně,před svým ultramoderním jabko-zařízením a píšou o zkaženosti světa a jak se z jejich zvláštnosti stala komerce.Well-taky by mě to štvalo. Čím víc jsem čmuchala,tím víc jsem si říkala,jestli náhodou taky nejsem hipster,aniž bych o tom věděla. Ale takový ten klasický hipster,který měl rád určité věci dřív,než byly moderní.Ne ten,který přehnaně filozofuje na internetu pomocí svého iZařízení a schválně nosí velký brejle,i když by u něj člověk dioptrii hledal s lupou.
Tak se na to podíváme:

Hipster miluje flanelky-checked.
Hipster nesnáší komerci-checked. (Něco moderního je fajn,ale spíš na komerčnost nadávám,kudy chodím.)
Hipster vytváří sám nějaký umění,nebo alespoň píše blog,ve kterým dumá nad sebou a světem-checked.
Hipster má rád kvalitní kafe-checked.
Hipster nosí delší vlasy,jednoduchého střihu nic moderního-checked. (Jsem dlouhovlás a jsem na to hrdá! Takzvané slepičí zadky,či houby-podkovy,nemůžu ani cítit,natož vidět. Aneb "nosit účes debila,jen proto,že to letí" citace kapely Kabát.Hele a nejsou oni taky hipsteři? :D )
Hipster jezdí na kole-checked. (V rodině nikdo nemá auto,takže jinak než pěšky,či na kole to nejde.)
Hipster nosí brýle se silnými obroučkami-checked (Tak napůl.Mám dioptrický brejle,ale silný obroučky nemaj.Ale navzdory tomu,vypadají jetě,jelikož nehodlám chodit k očařovi,který víc věří stroji než mě,když mu říkám,že vidím dobře a on mi přesto nacpe silnější skla.)
Hipster si libuje v módě,která už není vůbec módní-checked. (Kvůli nedostatku peněz,jsem vždycky měla něco,co jsem nosila dokud se to neošoupalo.Ani super-drahý rifle s dírama nepotřebuju,ty svoje nosím tak dlouho,že se v nich ty díry udělají samy. :D)
Hipster je pro ostatní divný a nezapadá-checked. (Tohle na mě sedělo,sedí a bude sedět nejspíš celej život.)
Hipster má rád knížky-checked (Dřív mi doma říkali,že umřu s knížkou v ruce,když jsem se od děje nebyla schopná odlepit ani u oběda. :D)
Hipster má rád všechno co je od Applu-nope. (Stačí mi Android,proti jabku nic nemám,ale ani ho nemusím mít.)
Hipster je vegetarián,protože až moc žere tématiku životního prostředí-checked. (Zase,jen napůl,maso si dám velice ráda,ale odpadky,který vidím venku mě dopalujou,zvlášť,když vidím,že je poblíž koš.)
Už mě toho asi víc nenapadá,ale z většiny to na mě zřejmě sedí. Jen se divím,že ke mě ještě někdo nepřišel a neřekl mi "Ježiš,ty jseš tak vyhipstřelá,až to není hezký." :D Spíš mi říkali,že bych se mohla začít oblíkat normálně,což se nějak minulo účinkem. :D

No tak si to posuďte sami.Ale můžete být taky multižánrový,abych tak řekla.Někdy se stane,že lidi patří tak nějak do vícero kultur,takže můžete být takový subkulturní mutant. :D Nebo si to stačí sepsat a zjistit co u Vás převažuje. Tak si dumejte. :D

UPDATE: Skvělý článek na tohle téma si můžete přečíst zde! :))

Danneel

That´s always something eating at me...It´s who I am...!'

5. listopadu 2014 v 0:14 | Danneel |  Články
Nevim proč,ale poslední dobou jsem jakoby pořád vytočená.Pořád mě něco žere. A i když se stane něco veselýho,vnitřně jsem pořád trochu naštvaná.A pak to není v poho a mám co dělat,abych ten vztek udržela na uzdě a zase neřekla něco,čeho pak budu litovat.
Chci se z toho dostat.Vážně chci.Četla jsem knížky Tajemství pro mladé,Tajemství v originálním vydání i od té samé spisovatelky knihu Hrdina.A jsou úžasné,dodaly mi pocit,že můžu cokoliv.A vycházelo mi to,vždycky jsem na tyhle věci věřila a pak to i fungovalo.Mám dokonce i Knihu vděčnosti,kam si zapisuju všechno,za co jsem vděčná.Ale pak to zas přijde-ten vztek,ta bezmoc,ten pocit,pořád jako na jehlách.Nepomáhá ani kafe,ani cigareta,dokonce ani zelený čaj.
Jako když se snad ani "nemůžu" cítit šťastně na dlouho,aniž bych to jenom předstírala.

Mamce jsem koupila dárek-chtěla jsem,sama od sebe.Měla velkou radost,ale sama se v práci nepochlubila.Počkala,až se někdo všimne,což byly tak 2 ženský. A ani potom neřekla,že je to ode mě.Většinou mi říká,že o mě radši moc nemluví,protože dětičky jiných udělali tohle a támhleto a zní to,ne,že by si stěžovala,že to jen nechce poslouchat,ale vím,že si myslí,že bych mohla být jiná. Já jsem trochu doufala,že bude mít konečně příležitost říct "tohle mi koupila dcera,napadlo jí to jen tak a udělala mi radost" nebo něco takovýho.Ale ona nic. A zas to stačilo,abych se naštvala.Tak vnitřně.
Proč? Proč se sakra nepochlubila,když mohla? Proč nebyla alespon trochu hrdá? Levné to zrovna nebylo.A ne,neudělala jsem to kvůli tomu,aby se pak chlubila,udělala jsem to,protože jsem chtěla vidět radost v její tváři,což se i stalo.Ale štve mě to...To je ono,rozčilujou mě takovýhle blbosti,jak mě každej přehlíží...
Občas si říkám,jestli už fakt nepotřebuju psychologa...Tyhle stavy,kdy to skoro nejde kontrolovat...To asi není normální.Já nevim...

Danneel