Oh look,she´s a hipster!

9. listopadu 2014 v 15:47 | Danneel |  Články
Pro dnešek si dáme trochu úvahy,namísto mého věčného nevděčného plkání.
Hipster.
Slovo,které jsem vídala v poslední době hodně často,aniž bych věděla,co to je.A protože zvědavost je mi víc než vlastní,začala jsem pátrat,kdo nebo co,to vlastně ten hipster je.
Z mého pročítání různých článků jsem zjistila,že je to v podstatě další subkultura,jako jsou goth,emo,scene a nevim co ještě...Ale tahle je zvláštní v tom,že dříve se o ní v podstatě nevědělo a pro členy je titul hipster spíš urážka,než pochvala. Vnímala bych to jako,když pilnému žáčkovi ve škole řeknete,že je šprt-nebude rád,že to slyší,ale v duchu se bude radovat,že všichni ví,jak je chytrý a ze závisti ho takhle titulují. S hipstery bych řekla,že je to taky tak-neradi to slovo slyší,ale jsou rádi,že je vidět,jak se dostatečně vyčleňují z davu.
S hipstery je to totiž v základu tak,že vyčlenění z davu je jejich podstata.Nosí věci z dob dávno minulých,jako zvláštně vypadající svetry nadměrné velikosti,volná trička s trefnými citacemi,flanelové košile a uzké džíny.Poslouchají hudbu,která není moc známá,jelikož nesnáší všechno,co se týče mainstreamu a komerce. Dopravují se na kole,většnou jsou vegetariáni a mají rádi životní prostředí.Trochu to na mě působí,jako obdoba hippies.I slova hippie a hipster jsou si dost podobná...
Prý k nim patří i brýle s velkými černými obroučkami-tak smysl to dává,hodně se to nosilo dřív...Ale dnešní hipsteři to spíš dělají schválně.Jako,že je to módní.On je totiž průser když se z něčeho nemoderního a undergroundovýho náhodně stane něco,co je moderní,ale zároveň nemoderní.Dává to smysl? :))

Skalní hipsteři úpí,vysedávajíc v zapadlé kavárně,před svým ultramoderním jabko-zařízením a píšou o zkaženosti světa a jak se z jejich zvláštnosti stala komerce.Well-taky by mě to štvalo. Čím víc jsem čmuchala,tím víc jsem si říkala,jestli náhodou taky nejsem hipster,aniž bych o tom věděla. Ale takový ten klasický hipster,který měl rád určité věci dřív,než byly moderní.Ne ten,který přehnaně filozofuje na internetu pomocí svého iZařízení a schválně nosí velký brejle,i když by u něj člověk dioptrii hledal s lupou.
Tak se na to podíváme:

Hipster miluje flanelky-checked.
Hipster nesnáší komerci-checked. (Něco moderního je fajn,ale spíš na komerčnost nadávám,kudy chodím.)
Hipster vytváří sám nějaký umění,nebo alespoň píše blog,ve kterým dumá nad sebou a světem-checked.
Hipster má rád kvalitní kafe-checked.
Hipster nosí delší vlasy,jednoduchého střihu nic moderního-checked. (Jsem dlouhovlás a jsem na to hrdá! Takzvané slepičí zadky,či houby-podkovy,nemůžu ani cítit,natož vidět. Aneb "nosit účes debila,jen proto,že to letí" citace kapely Kabát.Hele a nejsou oni taky hipsteři? :D )
Hipster jezdí na kole-checked. (V rodině nikdo nemá auto,takže jinak než pěšky,či na kole to nejde.)
Hipster nosí brýle se silnými obroučkami-checked (Tak napůl.Mám dioptrický brejle,ale silný obroučky nemaj.Ale navzdory tomu,vypadají jetě,jelikož nehodlám chodit k očařovi,který víc věří stroji než mě,když mu říkám,že vidím dobře a on mi přesto nacpe silnější skla.)
Hipster si libuje v módě,která už není vůbec módní-checked. (Kvůli nedostatku peněz,jsem vždycky měla něco,co jsem nosila dokud se to neošoupalo.Ani super-drahý rifle s dírama nepotřebuju,ty svoje nosím tak dlouho,že se v nich ty díry udělají samy. :D)
Hipster je pro ostatní divný a nezapadá-checked. (Tohle na mě sedělo,sedí a bude sedět nejspíš celej život.)
Hipster má rád knížky-checked (Dřív mi doma říkali,že umřu s knížkou v ruce,když jsem se od děje nebyla schopná odlepit ani u oběda. :D)
Hipster má rád všechno co je od Applu-nope. (Stačí mi Android,proti jabku nic nemám,ale ani ho nemusím mít.)
Hipster je vegetarián,protože až moc žere tématiku životního prostředí-checked. (Zase,jen napůl,maso si dám velice ráda,ale odpadky,který vidím venku mě dopalujou,zvlášť,když vidím,že je poblíž koš.)
Už mě toho asi víc nenapadá,ale z většiny to na mě zřejmě sedí. Jen se divím,že ke mě ještě někdo nepřišel a neřekl mi "Ježiš,ty jseš tak vyhipstřelá,až to není hezký." :D Spíš mi říkali,že bych se mohla začít oblíkat normálně,což se nějak minulo účinkem. :D

No tak si to posuďte sami.Ale můžete být taky multižánrový,abych tak řekla.Někdy se stane,že lidi patří tak nějak do vícero kultur,takže můžete být takový subkulturní mutant. :D Nebo si to stačí sepsat a zjistit co u Vás převažuje. Tak si dumejte. :D

UPDATE: Skvělý článek na tohle téma si můžete přečíst zde! :))

Danneel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 9. listopadu 2014 v 16:15 | Reagovat

Tak to bych až na poslední 2 body taky byla hipster, což myslím nejsem :D Ale ono je to spíše o tom celkovém smíšlení než jen o jednotlivých věcích :)

2 Danneel Danneel | 9. listopadu 2014 v 16:20 | Reagovat

[1]: :D Tak jasně,že je to víc o tom,jak člověk smýšlí,než o tom,jak se oblíká,to je jasný. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama