Listopad 2017

Hipster Glasses - Update

22. listopadu 2017 v 11:09 | Danneel |  Články
Tak. Včera mi přišla sms,že brýle jsou hotové a čekají na mě,až si je vyzvednu. Měla jsem radost a pak jsem trovhu znejistěla-to víte,zas bude člověk vypadat jinak...Před změnou je každý lehce nervózní.
Vstala jsem tedy dneska dřív,sedla do fára a jela si pro ně.
Provoz byl skoro nulový,všude klid,hrálo mi rádio a měla jsem dobrou náladu.
Po zastavení na parkovišti jsem si vyndala lístek s číslem zakázky a šla jsem do optiky.
Přivítala mě milá paní,brýle vyndala,řekla,ať si je vyzkouším,zda je vše v pořádku,podepsala jsem lísteček o převzetí a paní mi ještě řekla pár věcí o údržbě,jelikož jsou plastové a je to tedy trochu jiné,také o kartičce,kterou nesmím ztratit,kdyby se s nimi cokoliv stalo a jako dáreček mi předala hadřík na čištění.
Už jsem si je nechala na nose a staré jsem dala do tašky. Převzala jsem si vše potřebné a šla jsem si ještě koupit croissant,když už jsem tam byla.
Neměla jsem ani páru,jak vypadám,zkoušela jsem si je před týdnem,tak to víte, a všechno bylyo tak zvláštně ostré,že jsem si sebou v tu chvíli nebyla moc jistá. Nevím,jestli to chápete...Cítíte se jinak,ale nemůžete si to pro sebe definovat,protože vlastně nevíte,jak moc jiné to je.
Croissant jsem koupika a zamířila jsem zpátky na parkoviště.
Hned v autě,jsem se prostě musela podívat do zrcátka,byla jsem prostě zvědavá. :D
Ač mají ty brýle tenčí obroučky a z té fotky,co jsem vám vyfotila to asi ani tak působit nebude,udělalo to ze mě slušného hipstera. Jsou větší,něž jakékoliv,které jsem měla doposud a prostě...To bylo sakra jiné,pak jsem se ale smála,protože mi vlastně opravdu tohle sluší.Vybrala jsem dobře. Ani ty pruhy v bílé a červené už mě taka neštvou.
S úplně novým rozhledem,jsem nastartovala a vyrazila domů.
Doma jsem si to prohlédla pořádně ve vlkém zrcadle a musím uznat,že jak jsem si tím nebyla jistá,tak mi tahle nová hipsterská vizáž sedí. Pak už jsem je pro vás jen vyfotila a teď vám to celé píšu. Jak jsou složené,tak to působí trochu jinak,ale zkuste se zaměřit na ten tvar speciálně. Zavřené jsem je fotila kvůli těm proužkům-sice je mají i z vnější strany,akorát jsem nevěděla,jak to nějak normálně vyfotit. Takže tady to máte. Budu ráda,když mi řeknete,jak se vám líbí,či nelíbí. :)


Hipster Glasses

19. listopadu 2017 v 15:31 | Danneel |  Články
Nebojte,nebudu tu lamentovat,jako 90% času,co strávím psaním tohohle blogu.Spíš chci něco sdělit,možná i trochu pouvažovat...
Ráda bych řekla,že sedím v kavárně, se svým ultra tenkým yoga bookem a vedle mě je kafe,ale je to trochu jinak. Kafe i book tu jsou,ale sedím doma v potemnělé kuchyni,přestože bude teprve půl třetí. Chtěla jsem jít ven,ale rozpršelo se tam,tak jsem to zavrhla.
Výborné latte machiato mi nepřipravil barista,nýbrž kávovar Tassimo a já ho ještě vylepšila čokoládovými hoblinkami na vrch.
A proč to píšu? Opět na mě sedá mé hipsterské já,které obvykle vykukuje na podzim a na zimu.Potřeba patřit někam,kde se mi líbí styl,mě asi hned tak nepřejde. Na tom je vidět,jak se pořád nemůžu najít,byla jsem totiž i goth. K černým vlasům jsem se sice vrátila a pořád se mi goth líbí,ale nemám koule na to,abych se tak oblíkala denně. Jenže hipsteři...To je něco jinýho.
Už jsem to sem jednou psala a bylo to tuším v roce 2014,že jsem se musela jako hipster snad narodit. Tehdy jsem teprve objevila,co to ten hipster vlastně je. Pokud jsem si na to o 3 roky později vzpomněla zas,tak v tom asi fakt něco bude,nehledě na to,že staré,tlusté svetry jsem nosila vždycky,protože jsem v podstatě nic jinýho neměla a slepá jsem jak patrona,takže nosím brýle. Nebylo to vždycky tak a ani tak hrozné,ale po lekcích piána se cosi posralo a očařka,která to měla spravit,to ještě dosrala,takže no...Co už. Od základky nosím brýle denně. Děcka se mi smály,moc kamarádů jsem neměla...Voala. Máte to,čemu se v dnešní době říká nerd,nebo hipster. Hipster je mi bližší,přece jen má styl a strašně mi to připomíná hippies-mimochodem,jako malá jsem milovala muzikál Vlasy a pořád se mi líbí. To taky o něčem svědčí...No nic. Přeberte si to jak chcete.
Sedím tu v jednom z těch svetrů a na hlavě mám z černých vlasů umotáno něco,čemu hipsterky říkají messy bun. Normálně nosím vlasy spíš rozpuštěné,ale teď jsem si ho prostě chtěla udělat. Tak. Pro radost. Pokud mi chcete připomenout moje goth období-tak se to snad nevylučuje. Možná stvořím i hipsterskou odnož-temného hipstera. :D No nic.

Mluvila jsem tu o brýlích.
Tento týden bych měla mít nové,hlavně kvůli řízení. Ano,vím,že hipsteři jezdí na kole,ale jezdila jsem na něm do svých nynějších 25 a řidičák nemám ještě ani rok,takže klídek,s kolem mám docela slušně vybráno,jelikož jsem jezdila celoročně. Ale to jen tak na okraj. Zpátky k brýlím.
Ne,že by ty staré byly špatné,ale jsou ještě ze základky,kovové obroučky a skleněná skla..Což by nebylo na škodu,kdybych neřídila. Světla protijedoucích aut se mi přes dioptrie tříští rovnou do oka,takže to není nic příjemného. Rozhodla jsem se tedy zainvestovat do nových brýlí,které budou lehčí,plastové a budou mít anti-reflex,takže by mi to mělo pomoct.
No vida,kafe je skoro na dně a já se teprve teď dostávám k jádru pudla.
Už před řidičákem jsem si pohrávala s myšlenkou nových brýlí,jen proto,aby byly víc hipsterské,ale přišlo mi to zbytečné,tak jsem se na to vyprdla. Nicméně ještě předtím,než jsem slovo hipster vůbec objevila, jsem se stihla všimnout,že vintage věci se nějak podezřele vrací do módy a výlohy optik měly vylepené obrázky tlustých,hranatých obrouček a pod tím kníra. Možná jste to někde viděli také,u nás ve městě o kus dál,to má jedna výloha dodnes.Ano,tehdy byli hipsteři na vrcholu a udávali trendy,dokonce i v takové věci,jako brýle a to s takovým tvarem,že by si je člověk na sebe nenatáhnul,aby nebyl za blba,pokud by to ovšem nebyl žhavý módní trend číslo jedna. Což byl.
Trendy nesleduju a přišlo mi to uhozené,jak chtějí mít najednou všichni brýle jako z dob dávno minulých to i ti,co brýle nenosí,takže byla i nabídka obrouček s obyčejným sklem bez dioptrií.
Jakkoliv mi to bylo z počátku proti srsti,našla jsem v hipsterech zalíbení a stejně tak i v těch brýlích. Jak už jsem ale psala,přišlo mi zbytečné do nich investovat jen kvůli takové blbině,jako je styl.Jenže teď, s potřebou anti-reflexu se to trochu změnilo.
Minulý týden jsem se tedy šla podívat na obroučky. když jsem se rozhlédla tak po všechně,vypadaly dost podobně a všechny byly,až na výjimky v podobě asi 4 obrouček,hipsterské. Tak mě napadlo,že chudák ten,co potřebuje brýle a nesnáší hipstery. Bude za jednoho z nich považován jen proto,že je to moderní a jiné brýle se vlastně snad ani nedělají.Ale mě to přece až tak nevadí. Vlastně...nevadí mi to vůbec. Jiné brýle přece stejně mít nemůžu,takže mě kvůli nim ani nikdo nemůže nazvat hipsterem-i když...to by mi asi taky nevadilo.
Šla jsem tedy blíž a začala jsem si obroučky zkoušet.Jenže téměř okamžitě jsem zjistila,že mi to moc nesedí. Chmátla jsem po těch jedněch typických,silných a černých a výsledek byl,že jsem vypadala jako moucha cécé. Mno,tak to by bylo. Musela jsem se tedy zaměřit na to,aby mi to alespoň trochu slušelo a bylo to trochu hipsterské. Což o to,to tam byly skoro všechny,ale aby mi to slušelo,to už byla věc druhá.Nosím je denně,tudíž musím vybírat pečlivě.
Zauvažovala jsem nad tím co mám teď. Hranaté,užší brýle,co působí spíš profesorsky,než hipstersky,zlaté barvy s hnědou sem tam a obroučky jsou tenké. Zkusila jsem tedy opak-kulaté. Sice jsem po nic nešla,ale věděla jsem,že lenonky mi sluší. Jak se ale ukázalo,jakmile je tam průhledné sklo místo barevného,už to taková hitparáda není. No nic,stejně jsem chtěla ty hranaté...
Zkoušela jsem dál a zjistila jsem-s pocitem lehké úlevy,že ty hranaté pro mě budou stejně lepší.Okey. Jenže ty černé vlasy v kombinaci s tlustými černými a velkými obroučkami prostě nešly dohromady a když jsem našla něco,co by jakž takž šlo,tak mi zase neseděly a byly mi protivné,např. za ušima. Přestala jsem tedy vybírat náhodně podle toho,jak se mi líbilya rozhlédla jsem se po stojanech. Musí být hransté. Chci,aby byly černé ( když už,tak už,že jo ),ale zase nesmí být velké. Pomalu jsem ztrácela naději,že něco vyberu a už jsem se smiřovala s tím,že budu opravdu moucha,když mi oči padly na zajímavé obroučky. Sice měly na pacičkách po straně bílý a červený pruh,což mě iritovalo,ale jinak vypadaly dobře. Byly hranaté,ale ne tak velké,černé,ale neměly tak silné obroučky. Tvarově to však bylo perfektní. Vzala jsem je a bylo to něco,co mi do rovnice chybělo. Obroučky musí být tenké,jinak to nefunguje. Ze zrcadla na mě koukala hipsterka. Bylo to zajímavé. Sice mě ty pruhy na packách štvaly,ale byly to jediné obroučky,ve kterých jsem nevypadala jako blb,byly černé a měli kýžený hipster tvar.
Výběr byl tedy u konce. Sice jsem se ještě porozhlédla,zda jsem neminula nějaké lepší,ale ic jiného jsem nenašla.
Bylo před výplatou,tak jsem si obroučky nechala schovat s tím,že se pak vrátím. V optice trvali na tom,že mi stejně ještě musí přeměřit zrak a nemůžou mi jen tak z fleku udělat stejné brýle. Ve středu jsem tam tedy byla na měření a samozřejmě mi dioptrie přibyly. Co se dá dělat... Tenčení skel a nejlepší anti-reflex i při slevě,kdy bylo jedno sklo zdarma,cenově pěkně šplhlo nahoru,takže moje nová hipsterská paráda stála nakonec 3000. A už brýle měnit nebudu. Tak. Je pravda,že jsem je vždyky nosila až do rozpadnutí a maminka mi za ně platila mnohem horší sumy,ale stejně doufám,že je budu mít dlouho. Teď jsem alespoň už věděla,co chci. Tuhle středu už by měly být hotové. Docela se těším,musím říct. Bude ze mě nový člověk s většími brýlemi a černé jsem ještě neměla,takže to bude premiéra. Až je budu mít,vyfotím je. Ale beze mě. :D

Danneel
Thinking...

10. listopadu 2017 v 0:44 | Danneel |  Články
Chladno. Šedivo.
Stála jsem ve vchodě do zahrady a dívala se na čerstvě přikryté uhlí,které jsem přebírala poprvé v životě.Přikryté proto,že se dal očekávat déšť, a kdyby topivo za 10 000 zmoklo,bylo by to opravdu nemilé.
Zima se mi dala i do pravé ruky,ve které jsem držela cigaretu a pozorovala jsem,jak dým mizí do otevřeného prostoru,jako kdyby ho tam táhla nějaká obří,neviditelná digestoř.
"Děláš kraviny." ozval se mi hlásek v hlavě. Ano,ano,kouření je špatné,to všichni víme. Ale já měla před odpolední a většinu času před ní jsem strávila pobíháním kolem toho uhlí,takže jsem si dopřála alespoň nějakou odměnu.
"Pěkná odměna,jen co je pravda." zazněl mi v hlavě ten hlásek znovu. Samozřejmě,že má moje svědomí pravdu. Ale já už jsem tak unavená z toho,snažit se dělat všechno správně. Chci se taky jednou utrhnout ze řetězu,udělat něco,co se nemá,i když je to jen pitomá cigareta. Otravný a 100% správný hlásek se ozval znovu,že přece když jsem byla v Praze s kamarádem,tak tam jsem se utrhla z řetězu dost-dopřávala jsem si alkohol a cigarety kdykoliv a kdekoliv. Tam mě totiž nikdo nezná. Doma, na vesnici,se to snažím držet v tajnosti a mimo to,by mě táta asi zabil. Mamka to ví,sama dřív kouřila,ale nechci aby věděla o každé mojí cigaretě.
Jako už tolikrát,jsem pocítila sama nad sebou zklamání. Dřív jsem byla schopná si najít taky jinou zábavu a odměnu...A teď? Stojím tu,mrznu a to jen proto,abych mohla kouřit. Přišlo mi to patetické i když jsem vždycky kouřila ráda a uklidňovalo mě to,a pokaždé jsem si z toho udělala svou vlastní chvilku.
Jako nedávno,když byl jeden z posledních,slunečných,podzimních dnů.
Mamka byla pryč a já jsem si udělala výlet sama. Chodila jsem po krámech,koupila jsem tedy i něco domů a jako něco hezkýho z výletu,jsem si koupila balzám na rty značky Eos,po kterém jsem nějakou dobu pokukovala. Cestovala jsem svým autem,takže to nemělo chybu,pokaždé,když jsem přejížděla z obchodu do obchodu,tak jsem měla nahlas puštěné CD a bylo mi hezky.
Výlet se vydařil a když jsem přijela spokojená domů,tak jsem ještě vzala pejska a šli jsme spolu na louku. Slunce už zapadalo,ale pořád bylo úžasně. Přejela jsem si rty novým balzámem,překvapená tím,jak je hebký a užívala s chvilku v přírodě. Na to jsem vytáhla slim cigaretu,zapálila ji a užívala si poslední sluneční paprsky. Bylo to naprosto perfektní. Perfektní den,perfektní počasí,perfektní chvíle. Bylo to zase jednou za sto let ( alespoň mi to tak připadá ),že mi bylo opravdu dobře,i když trochu lítostivě,že to končí. Ale alespoň to byla sobota,takže mě čekala ještě neděle doma.
Strávila jsem na té louce snad 2 hodiny,což velice vyhovovalo pejskovi,který šmejdil všude kolem.

Umím mít radost z obyčejných věcí,jako je balzám na rty a pěkné počasí. Ale ta cigareta to prostě nějak "vylepšila". Což bohužel teď nebyl ten případ,protože čím víc ubývala,tím jsem se cítila provinileji za to,že si ji vůbec dávám a hlásek v hlavě rozjel přednášku na téma,že se mi to sečte,až budu stará. Ačkoliv mám jednu cigaretu za bůhvíjak dlouho,hlásek má asi v něčem pravdu. Zkusit ho umlčet,ale asi nebude zrovna to správné řešení...

Plus tu máme blížící se Vánoce. Dnes,když jsem přišla z odpolední,mi rodiče sdělili,že si dárky pořídí každý sám ( každý rok říkají,že si nebudeme nic dávat ) a já už si vlastně dárek i koupila. Pořídila jsem si Lenovo Yoga Book a druhý notebook mám na složitější činnosti,které na pc dělám. S malou pomocí od mamky,jsem ho koupila za hotové a právě teď z něj i píšu. Takže já už dáreček mám a nutno říct,že opravdu krásný,vyhledejte si ho.
Ač rodiče říkají co chtějí,přijde mi to pak na ty Vánoce takové smutné,když pod tím stromkem nic není...A navíc už mám pro oba dávno koupenou nějakou drobnost. Tak budou alespoň překvapení. :) Snad jim to alespoň trochu vynahradí to,jaká příšerná jsem dcera. Navíc-jako dítě jsem dostávala dárky hlavně já a mám takovu potřebu jim to trochu oplatit. Tak uvidíme...

No,tak to by bylo z mého přemýšlení asi tak všechno. Asi to mám z toho počasí...Vždycky mi přijde,že je mi na podzim a zimu mnohem hůř... No a tady tohle období trvá dlouho... Nezbývá,než se obrnit a připravit k boji...Zase.
Tak se mějte hezky.
D.

When you´re father destroy everything.

3. listopadu 2017 v 21:42 | Danneel |  Články
Ve sředu jsme si s mamkou naplánovaly,že půjdeme do kina. Na dovolené jsme nebyly,tak co. Vybraly jsme si nového Thora ve 3D a zeptaly se táty,zda půjde s náma a on že jo. Od středy jsem se tedy těšila na super den. Ještě dneska odpoledne mi mamka psala,že by jsme po kině mohli jít na nějaký dobrý jídlo. Přišlo mi to jako super nápad. Odpoledne jsme tedy všichni vyrazili do kina. První tátova poznámka na sebe nenechala dlouho čekat. Když jsme přišli do kina a vyzvedli si zarezervované lístky,táta viděl cenu,což bylo nějakých 480 Kč,což si myslím,že je za 3D kino a 3 lístky ještě dobré v dnešní době,ale už i tak měl řeči,že je to drahý,byť to neplatil a byl pozván.
Další poznámka přišla prakticky vzápětí,když jsme si s mamkou objednaly latté. Táta nic nechtěl a když viděl kafe,tak řekl,že jsme s zvykly na nějakej vysokej standart. Jedno kafe stálo cca 50 kč. No nic. Za nedlouho otevřeli sál a šli jsme. Film byl parádní,smálo se celé kino,i když jsem v průběhu zaregistrovala,že mamka do táty šťouchá,aby tam nespal. Achjo.
Po kině jsme říkaly,že jdeme teda na to jídlo. Tátou to bylo okomentováno otráveným "jééé....",ale šel tedy s náma. Nemohl jsi vybrat z teplých jídel,tak si dal salát a pití. Jeho věc. Na dotaz,jestli se mu film líbil,řekl,že dobrý,na 3D to stejný,ač to viděl poprvé a člověk by čekal trochu výmluvnější odpověď. Sice mám dojem,že jsem slyšela,že se v tom kině i občas zasmál,ale jestli se mu to líbilo a co třeba a tak...Nic. Řekne jenom dobrý.
Při zpáteční cestě mamka jela trochu delší trasou-jednak už byla tma a ona si je tu trasou jistějš a jednak auto pořáda jezdí krátký trasy,tak aby se trochu protáhlo. Každý vám řekne,že je to pro každé auto lepší,alespoň se trochu promaže.Jenže to byly zase kecy proč nejedeme tou kratší trasou. Nakonec jsme se v tom autě pomalu pohádali,protože se mu prostě furt něco nelíbí a neumí si užít hezkej den,ač nic z toho neplatil a jelo se mamky autem. Zkazí pak radost i nám. Hlavně,ž zítra jde do hospody s kámošema a tam se už těší. Čas s kámošema je asi lepší,než s vlastní rodinou.To,že nám vlastně zkazil hezký den,ho asi vůbec nezajímá. A pak se diví,že my s mamkou furt někde jezdíme a snažíme si trošku užít ty chvíle,co nejsme v práci,aby jsme trochu vypadly ze stereotypu. Jenže jemu je drahý i kino,i kafe i jídlo. Jednou za uherskej rok. Hlavně,že cpát ty prachy do svých zájmů a mnohem víc,to mu nevadí. Do hospody s kámošema taky půjde. Achjo. Tak moc jsem se těšila a film se mi líbila byl nad očekávání pěkný. Ale ten závěr to celé zkazil. Kdyby jsme šly s mamkou samy,tak jsme udělaly líp. :(