Březen 2018

Cigarettes vs. Herbs

13. března 2018 v 11:33 | Danneel |  Články
Cigarety. Momentálně nemám žádné v dosahu. Ne,že bych nemohla sednout do auta a dojet si pro nové,to mohla. Mám teď odpolední,takže by to tak složitý nebylo. Před mamkou si je kupovat nechci,sice ví,že si občas dám,ale prostě je mi to blbý,ani před ní nekouřím. Jenže,když tu krabičku mám,tak si zapálím alespoň jednou denně.Prostě neodolám. Uklidňuje mě to,baví mě to...Jenže když je nemám,tak prostě nekouřím,což je pro moje zdraví určitě lepší a navíc absťák nemám. Určitě nechodím a neokusuju doma skříně...I když ty cigarety mám,jsem schopná klidně týden,či dýl nekouřit-to záleží vždycky na situaci,až budu sama,tak si můžu dát. Občas si ale na cigaerety vzpomenu,třeba když jsem nervózní. Takže jsem přemýšlela nad tím,že by bylo dobré,zkusit ty cigarety něčím nahradit. Hlavně něčím zdravějším.Něčím,co můžu mít po ruce pořád a dát si to třeba i v práci,když mě něco vytočí,nebo jsem nervoźní. Teď určitě čekáte,co ze mě vypadne. :D

Vymyslela jsem bylinné dropsy Ricola.

Pro začátek musím říct,že bonbonům jsem nikdy nijak neholdovala,ani jako dítě. Přijatelné byly Bon Pari a to ještě jen ty červené,nebo Hašlerky. Taky jsem měla ráda malinový Energit. A to bylo tak všechno. Od základní školy jsem v podstatě žádné bonbony nejedla,pokud nepočítáte čokoládové bonboniéry. Takže proč zrovna Ricola? Ani nevím...Prostě mě to napadlo. Možná to bylo i tím,že jsem se odvážila ochutnat tu šalvějovou pastilku od mamky...
Na zkoušku jsem koupila ty,které my byly nejvíc sympatické-s Meduňkou. Tahle rostlinka navíc i uklidňuje pocuchané nervy,tak proč to nezkusit,že jo. Balení je v krabičce,což mi trochu připomělo cigarety a náhrada byla na světě. A to o dost levnější.
Jak mám ve zvyku,začala jsem si o Ricole hledat všechno možné. Moje volba mi chutnala a přes počáteční nedůvěrujsem si na to zvykla. Začala jsem do Ricoly být hodně nadšená,tak Vám sem přináším pár faktů,které jsem našla po internetu.

Je to Švýcarský výrobek,tudíž opravdu velká kvalita. Jako základ bylinného originálu a všech dalších příchutí,se používá směs 13-ti bylin, a tahle receptura se nezměnila již 75 let. Rostlinky se pěstují ve Švýcarsku na plantážích,které nesmí být blízko silnic a musí být na té nejlepší půdě. Pro pěstování farmáři také nesmí používat hnojiva ani pesticidy,zkrátka žádnou chemii.Bylinky se pečlivě kontrolují,zda jsou kvalitní pro vlastní zpracování a pak se usuší.Při výrobě se bonbony kontrolují každých 15 minut jestli jsou dokonalé a nemění třeba barvu. Ricola si na kvalitě velmi zakládá. Ve Švýcarsku můžete dokonce navštívit několik jejich zahrad s ukázkou všech 13-ti bylin. Řeknu Vám,na těch fotkách to vypadá nádherně. Kdyby to nebylo tak daleko,hned bych se tam šla podívat. Krásně zelené louky ozářené sluncem a v pozadí zasněžené hory...Nádhera. A na takovém krásném místě všechny ty bylinky rostou.Hned má na to člověk i větší chuť. :D
Jinak-firmu založil pán jménem Richterich a Ricola vznikla z názvu Richterich and Co. Laufen. Laufen je městečko,kde se Ricola vyrábí.

Zjistila jsem,že pro každou zemi se dováží jiné příchutě,takže možná,že zrovna tu Vaši tu nenajdete. Ale předpokládám,že originál najdete všude-ten je i nejzdravější. 13ku bylin doplňuje Stévie,která se u originálu používá jako sladidlo. U ostatních se nikdy nepoužívá cukr nýbrž sladidla.
Jen tak pro zajímavost-dívala jsem se i na výrobu Hašlerek. Obsahují 4 byliny,barvu jim dává černé uhlí a 70% jich tvoří cukr. No tedy,tak děkuji,raději si dám Ricolku. Nic proti Hašlerkám,jsou dobré,ale tedy ten obsah cukru mě děsí. To bych měla za chvíli 100 kilo. Když je tam tolik cukru a jen 4 bylinky a v Ricole je stévie nebo sladidlo a bylinek 13,tak to rozhodně hlasuji pro Ricolu a navíc i vím,kde ty bylinky vyrostly a za jakých podmínek.

Jak jsem už říkala,vyzkoušela jsem jako první Meduňkové,pak také Šalvějové a nakonec i originál. U posledního jmenovaného jsem opravdu nečekala,že bude tak dobrý. :-) Jinak ty šalvějové jsem u nás sehnala,jen v pytlíčku,jednotlivě balené,u nás asi v krabičce dostupné nebudou,to maximálně na internetu. Tam také ostatně seženete i Ricola instantní čaj. Ten se dá mimochodem udělat i tak,že rozpustíe 3 Ricola Original v hrnečku s horkou vodou. Prý je to velmi účinné na kašel a hodně rozjetou nemoc.
Tak doufám,že mi mé nadšení pro Ricolky vydrží. :-) Určitě je to mnohem zdravější a levnější varianta než cigarety a člověk po tom nemá smradlavý dech,ale krásně svěží. :D

Nakonec Vám přidávám ještě fotku maličké zahrádky se 13-ti bylinkami,přímo ze Švýcarska.


Danneel

Smajloši,šalvějové pastilky a jiné drogy.

5. března 2018 v 9:49 | Danneel |  Články
Pozorně si tohle přečtěte,ať nejste dementi jako já a neuděláte podobnou kravinu jako já.

Večer mě zastihla insomnie takzvaně v plné polní a přestože jsem ještě v puse cítila chuť uklidňující šalvějové pastilky,kterou mi dala mamka,zabrat jsem nemohla. Mívám to tak,když mám víkend po odpolední a další den mám jít na ranní. Válela jsem se v posteli a přemýšlela o všem možném. Musela jsem uznat,že jsem slušně v hajzlu,když mi uvolnění a euforii přinese řezání do vlastní nohy a řekla jsem si,že to ted a budu muset pořešit jinak. Chtěla jsem si vyzkoušet,zda ukočíruju svoje stavy bez jakýchkoliv pomocníků,ale jak to tak vypadá,tak ne. Ekzém se mi na rukách zase pěkně rozjel a jde to do kelu.
Bylo 0:40 a já už opravdu potřebovala zabrat,jelikož vstávám ve 4:30. Napadlo mě, že moje rozhozená chemie potřebuje trochu srovnat a tak jsem vylezla a hodila jsem do sebe jednu Happy Pill,pracovně tomu říkám smajloš. Mám je,když je nejhůř,je to jen doplněk stravy. Evidentně to zabralo,protože odhadem kolem jedné už jsem asi spala. Sice neklidně a budila jsem se,ale aspoň něco.
Když jsem vylezla ,bylo to stejné,jako když jsem šla spát. Jelikož se můžou 2 smajloši denně a já jsem nepočítala moc velký rozdíl,rozmyslela jsem se,že si teda dám ještě jednoho.
No já debil.
Nejen že mi nedošlo že to je plus mínus od sebe jen nějaký 4 hodiny,ale taky mě nenapadlo,že když snídám jenom kafe a hodím do hladovýho žaludku povzbuzující prášek,že by to nemuselo být dobrý.
Pravda je,že mě to slušně nakoplo. Byla jsem jak motorová myš na raketovej pohon. Auto jsem řídila do práce jak to hovado a byla jsem podstatně akčnější,než řidiči okolo. Což teda asi nebylo dobrý.
V práci jsem dostala za úkol něco,co mi běžně docela trvá,ale jela jsem jak fretka a první půlka šichty mi utekla jak nic. Tenhleten rauš trval tak do 8:15. V 8:30 mi začalo být nedobře od žaludku a tak jsem tam nalila horu minerálky,což naštěstí zabralo. Došlo mi,že hlad,prášky a kofein,není nic extra kombinace. Skoro jsem čekala,jestli se mě někdo nezeptá,jestli jsem si ráno něco nešlehla jak jsem makala.
Stav radioaktivního torpéda už odeznívá a já doufám,že se s tím můj organismus nějak popere. Teď bude svačina,tak se to snad spraví po tom jídle rychleji.
Takže pokud si myslíte,že Happy Pills nefungují tak tady máte jasný důkaz,že ano a jeden smajloš bohatě stačí. A když už,Tak ho neberte na hladovej žaludek .
Na uklidnění si do práce vezmu raději šalvějové pastilky a nebo Ricola bylinne bonbóny s meduňkou a citronem. A smajloše jenom jednoho.

Danneel

I did it. Again.

4. března 2018 v 21:41 | Danneel |  Články
Prostě jsem neodolala. Napustila jsem si vanu,uvolnila se a... pořezala se do nohy. Vím,že to je špatně,ale mě to strašně pomohlo,jakoby ze mě všechno spadlo.Chápu,že tohle nikomu nevysvětlím a ani se o to nesnažím. Je to prostě moje malé,trochu děsivé tajemství.